Bluz

Bluz; kadınlar için kurtarıcı giyim parçaları arasında yer alır. Hem günlük hayat hem de özel gün ve geceler için bluz modelleri mevcuttur. Kadınlar; bluz modellerini farklı alt giyim parçaları ile kombin haline getirdikleri takdirde ortaya eşsiz kombinler çıkarabilirler.

Bluz modellerini özel kılan çok sayıda detay bulunuyor. Her şeyden önce, son derece rahat üst giyim parçaları olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, tarz sahibi kadınlar için uygun bir seçenek olduğu da aşikardır. Göz kamaştırıcı renklerde tasarlanan bluz modelleri sayesinde ortaya harika bir dış görünüş çıkabilir.

Bluz Modelleri

2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde piyasada kadınların aklını başından alacak kadar çok bluz modelinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Fakat, bluz modelleri arasından seçim yapılırken bazı hususlara önem verilmelidir. Her şeyden önce, vücut tipine uygun bir model olup olmadığına bakılmalıdır. Vücuda oturan bluz tercih edilmelidir. Kadınlar; bluz seçimi esnasında öne çıkarmak istedikleri bölgelerini de dikkate almalıdırlar. Bluzun hali hazırda gardıroptaki diğer giyim parçaları ile uyumlu olup olmayacağına bakılmalıdır. En çok tercih edilen bluz modellerinden şu şekilde bahsedilebilir:

  • Dantelli bluz: Bilhassa sıcak havalarda asla sıkmayacak türden özelliklere sahiptir. Askılı ve büstiyer gibi farklı seçenekleri mevcuttur. Payetli bluz; bilhassa bahar aylarında kadınların severek giyecekleri üst giyim parçaları arasında yer alır. Yaka detayında dantel bulunan beyaz yakalı bluz modelleri de birçok kadının tercihidir.
  • Kadife bluz: Uzun kollu bluz arayanlar için en uygun seçenektir. Hem özel günlere hem de günlük yaşama uygun modellerinin olması ciddi bir avantajdır. Kadife etek modeli ile beraber kullanıldığında ortaya harika bir kış kombini çıkar.
  • Kruvaze bluz: Her ne kadar eskilere dayanan bir tasarım olsa da şıklığını hiçbir zaman kaybetmemiştir. Kadınsı ve çekici bir görünüme sahip olmayı isteyen kadınların hayallerini süsler. Farklı desen ve renk seçeneklerinin olması ciddi bir avantajdır.
  • Askılı bluz: Yaz aylarında da bluz giymek isteyen kadınlar için harika bir seçenektir. Buna ek olarak, askılı kadife modelleri kış aylarında da kullanılabilir. Yaz aylarında mini etek ve şortlar ile beraber kullanıldığında ortaya harika bir kombin çıkacaktır.
  • Şifon bluz: Yılın dört mevsimine uygun modelleri bünyesinde bulundurması ciddi bir avantajdır. Her zaman şık ve dinamik olmak isteyenler tarafından tercih edilir.
  • Crop bluz: Z kuşağı genç kadınlarının severek giydiği bluz modelleri arasında yer alır. Göbeği açık bırakan bu kıyafetlerin yaz ayları için harika seçenekler olduklarını söylemek gerekir.

Bluz Kombinleri Nasıl Yapılır?

Bluz kombini denildiği zaman akla etek gelir. Bir başka deyişle, etek ve bluz kombinlerinin son derece popüler olduğunu dile getirebiliriz. Kadın bluz modellerinin sezonun modası olan etekler ile kombin haline getirilmesi doğru bir karar olacaktır. Kadınların etek bluz kombini yaparken kullandıkları parçaların birbirleriyle uyumlu olmalarına dikkat etmeleri şarttır.

Klasikten asla şaşmayan kadınlar; kalem veya A kesim etek ile bluz kombini yaparak ortaya dışarıdan fark edilecek türden şık bir kombin çıkarabilirler. Kombin yaparken vücut tipi de göz önünde bulundurulmalıdır. Minyon kadınların mini ve dar etek tercih etmeleri doğru bir karar olacaktır.

Bluz Fiyatları

Bluz fiyatları zannedildiği kadar yüksek değildir. Ürünün kumaşı, kalitesi, işçiliği ve markanın popülerliği gibi hususlar; bluz fiyatlarına doğrudan etki eder. Sezon sonu indirimlerinden ve Black Friday gibi kampanyalardan yararlanarak uygun fiyatlı bluz almak mümkün hale gelir. En uygun fiyatlı bluz modellerini bulmak adına kalitesiyle öne çıkan Aychayla tercih edilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR