HANGİ KARGO ŞİRKETİ?

Sitemizden vereceğiniz siparişlerinizde; MNG Kargo ile gönderim yapılmaktadır.

 

Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması, ( MNG Kargo ) Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ürün teslimatı yapılamamaktadır ya da ekstra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir.

 

TESLİMAT SÜRESİ

Siparişinizin ödeme ve güvenlik onayının alınmasına müteakiben; satın aldığınız ürünler için farklı bir tedarik süresi belirtilmemiş ise (Ön sipariş olan ürünler, siparişe özel üretilen ürünler vb.) en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Kargoya verilen ürünlerin teslimat süresi mesafeye bağlı olarak 5 ila 7 gün içerisinde değişmektedir. Siparişinizdeki ürün/ürünlerin tedarik süresinin uzaması ya da tedarik edilememesi durumunda size tedarik zamanı konusunda bilgi verilecektir. Tedarikinde problem çıkan ürünlerde; ödemenin iade edilmesini isteyebilir ya da ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilirsiniz. Cuma günleri saat 15:00`ten sonra verilen siparişleriniz ödeme bilgisinin onayına müteakiben Pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir.

 

SİPARİŞ VERİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Teslimat ve Fatura Adresleri

Siparişleriniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.

 

Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

aycayla.com`un satışını yapmakta olduğu tüm ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur.

 

Kargo Paketi Nasıl Teslim Alınır?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka pakette hasar kontrolü yapmanız ve kutuda herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine Hasar Tespit Tutanağı hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz, Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir.

 

Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ve hasar tespit tutanağı ile ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza tekrar sevkiyatı gerçekleştirilecektir.

 

Fatura Siparişle Birlikte Teslim Edilmedi İse Ne Yapılır?

Kargoyla teslimi yapılan tüm siparişlerin teslimatı faturaya göre yapılmaktadır ve adınıza e-fatura oluşturulmaktadır. Faturanız, talep etmeniz durumunda e-posta yoluyla size ulaştırılmaktadır.